DATORTOMOGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMS (DT)

 

Datortomogrāfija ir plaši pieejama diagnostiskās radioloģijas izmeklēšanas metode, kurā, tāpat, kā parastā rentgenogrāfijā, tiek izmantots rentgena starojums. DT atšķiras ar to, ka izmeklējuma laikā iegūst daudzus ķermeņa daļu attēlus šķērsgriezumā (3D rekonstrukcijās). Var izmeklēt pacientus, kuriem ir klaustrofobija un metāliskie implanti, ja tie neietekmē attēla kvalitāti.

Veicot DT izmeklējumu, lai mazinātu jonizējošā starojuma dozu pacientam, svarīgi apkopot no pacienta ziņas par slimības anamnēzi un iepriekšējiem izmeklējumiem.

Lai izvairītos no nekvalitatīviem attēliem, pirms izmeklējuma pacientam jānoņem visas metāliskās detaļas no tām ķermeņa daļām, kas tiek izmeklētas - rotaslietas u.c.

DT sniedz nozīmīgu informāciju pirmoperācijas plānošanā, īpaši, pie kompleksiem veidojumiem un tā tiek plaši pielietota pēcoperāciju komplikāciju noteikšanā. Veicot datortomogrāfijas izmeklējumu, pacients tiek noguldīts uz speciāla galda, ap kuru izmeklēšanas laikā rotē rentgenspuldze. Izmeklēšana pacientam nav sāpīga un nepatīkama. Tās laikā ļoti svarīgi ir, lai pacients nekustētos. Krūškurvja un vēdera dobuma izmeklēšanas laikā pacientam uz 20-30 sekundēm jāaiztur elpa.

Krūškurvja un vēdera dobuma izmeklējumiem bieži nepieciešams ievadīt vēnā kontrastvielu, kas ievērojami uzlabo diagnostiskās iespējas. Tādā gadījumā pirms izmeklējuma pacientam nepieciešams noteikt seruma kreatinīna līmeni. Tā ir analīze, kas liecina par nieru funkcionālo stāvokli, jo vēnā ievadītā kontrastviela no organisma izdalās caur nierēm. Kontrastviela nav kaitīga un neizsauc nepatīkamas organisma blakusreakcijas.

 

 

Vēlams pirms izmeklējumiem, kuri ir saistīti ar kontrastvielas ievadīšanu vēnā, 2 stundas neēst.

Izmeklējumus ar intravenozu kontrastvielu neveic, ja pacientam ir alerģija pret kontrastvielu, ja pacienta seruma kreatinīna līmenis pārsniedz normu.

Izmeklēšana nav ieteicama grūtniecības laikā, izņemot gadījumus,
kad izmeklējumā iegūstamā informācija atsver izmeklēšanas risku.

MR kabineti:
  RĪGAVALMIERALIEPĀJA 
  JELGAVA | KULDĪGA | JĒKABPILS

DT kabineti:
  GULBENELIEPĀJA | SALDUS | KULDĪGA

  SIGULDA

Sirds funkcionālie izmeklējumi:
  GULBENEKULDĪGA

Mamogrāfija: SALDUS | KULDĪGA

Rentgens: SALDUS | KULDĪGA | AIZPUTE

Osteodensitometrija: KULDĪGA

USG kabineti: KULDĪGA | AIZPUTE

ATTĀLINĀTĀS DIAGNOSTIKAS CENTRS

CENRĀDIS

 

 


KONTAKTI

 

 

JAUNUMI

 

 

 

Mūsu partneri:

Mēs sadarbojamies ar: