MAGNĒTISKĀS REZONANSES IZMEKLĒJUMS (MR)

 

Viena no precīzākajām diagnostikas metodēm. Cilvēka veselībai pilnīgi nekaitīga vizuālās izmeklēšanas metode. Magnētiskās rezonanses attēla iegūšanai izmanto magnētisko lauku un radiofrekvences viļņu impulsus. Izmeklēšanu veic fizioloģiskā miera stāvoklī.

Procedūras laiks ir samērā ilgs - no 20 minūtēm līdz pusotrai stundai, tas atkarīgs no tā, kāda ķermeņa daļa tiek izmeklēta.

Izmeklēšanas laikā pacientam nav nepatīkamu sajūtu. Pacientam pirms izmeklējuma nav nekādu diētas ierobežojumu. Pirms izmeklējuma pacientam jānoņem jebkādas metāla detaļas - bižutērija, matu sprādzes, brilles, jāizņem no kabatām atslēgas, monētas un bankas kartes (magnēts neatgriezeniski sabojā to magnētisko josliņu), kā arī mobilos telefonus. Ja pacienta profesija ir saistīta ar metāla apstrādi, pirms izmeklējuma viņam par to jābrīdina personāls. Sievietēm pirms izmeklējuma vēlams nelietot skropstu tušu un acu ēnas, jo tās var saturēt metāla daļiņas, kas pielīp aparatūrai un vairs nav notīrāmas. Tas traucē iegūt kvalitatīvu attēlu.

 

Izmeklēšana vairumam pacientu nav bīstama. Taču MR nevajadzētu veikt pacientiem ar elektrokardiostimulatoriem, mākslīgajiem sirds vārstuļiem un aneirismu klipšiem.

MR nav ieteicama pirmajā grūtniecības trimestrī, bet izmeklējums ir drošāks nekā citas radioloģijas metodes. Par izmeklējuma veida izvēli grūtniecības periodā vienmēr ir jākonsultējas ar radiologu diagnostu.

 

KONTRINDIKĀCIJAS Magnētiskās rezonanses izmeklēšanai:

1. Metāla implantāti (skavas, mākslīgās vārstules, skrūves, plāksnes)
2. Kardio,- neiro,- vai kaulu augšanas stimulatori.
3. Sadzīves traumu rezultātā inkorporēti svešķermeņi (šķembas, lodes u.c.)
4. Grūtniecība līdz 12 grūtniecības nedēļai, izņemot pie vitālām indikācijām.
5. Nekontaktējami pacienti un bērni, kam nepieciešama vispārējā narkoze.

MR kabineti:
  RĪGAVALMIERALIEPĀJA 
  JELGAVA | KULDĪGA | JĒKABPILS

DT kabineti:
  GULBENELIEPĀJA | SALDUS | KULDĪGA

  SIGULDA

Sirds funkcionālie izmeklējumi:
  GULBENEKULDĪGA

Mamogrāfija: SALDUS | KULDĪGA

Rentgens: SALDUS | KULDĪGA | AIZPUTE

Osteodensitometrija: KULDĪGA

USG kabineti: KULDĪGA | AIZPUTE

ATTĀLINĀTĀS DIAGNOSTIKAS CENTRS

CENRĀDIS

 

 


KONTAKTI

 

 

JAUNUMI

 

 

 

Mūsu partneri:

Mēs sadarbojamies ar: