SIA “Vizuālā diagnostika” Radioloģijas nodaļā Kuldīgā (SIA “Kuldīgas slimnīca” telpās) un "Medicīnas centrā" Gulbenē, Rīgas ielā 49, tiek piedāvāta Holtera monitorēšana, kuras ietvaros pacientam tiek veikts 18 – 24 stundu elektrokardiogrāfijas (EKG) pieraksts.
Holtera monitorēšana ir 18 līdz 24 stundu elektrokardiogrāfijas (EKG) pieraksts, kas tiek veikts, lai novērtētu pacienta sirds ritma traucējumus. Ar izmeklējuma palīdzību iespējams izvērtēt pacienta sirds ritmu, ritma diennakts svārstības, diagnosticēt ritma un vadīšanas traucējumus, noteikt aritmiju attīstības mehānismu, aritmijas epizožu rašanās laiku, diennakts svārstības, biežumu, reģistrēt asimptomātiskas aritmijas, izvērtēt išēmiskas izmaiņas sirdī. Izmeklējums var būt noderīgs arī gadījumos, ja pacients sūdzas par galvas reiboni vai ģīboni. Šādos gadījumos 18 - 24 stundu elektrokardiogrāfijas pieraksts palīdz atšķirt sirds ritma patoloģiju no galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumiem. Izmeklējums piemērots visa vecuma pacientiem atbilstoši sūdzībām.
- Kā notiek Holtera monitorēšana?
Lai veiktu monitorēšanu, pacientam pie krūtīm tiek piestiprināti elektrodi, kurus saslēdz ar nelielu EKG pieraksta iekārtu. Monitorēšanas laikā pacients veic atzīmes par pašsajūtu un novērotajiem simptomiem, kas parādās fizisku aktivitāšu rezultātā. Veiktie novērojumi sniedz ārstam iespēju analizēt iegūtos datus un noteikt sirdsdarbības ritma traucējumus vai citas sirds slimības.
Elektrodi un EKG pieraksta iekārta ir ērti piestiprināma zem apģērba un ir viegli lietojama, netraucējot pacienta ikdienas aktivitātēm.
- Kas jāzina pacientam pirms veikt Holtera monitorēšanu?
Pirms Holtera monitorēšanas nav nepieciešama speciāla sagatavošanas, tomēr pirms monitorēšanas uzsākšanas un tās laikā, pacientam nav ieteicams lietot kafiju, alkoholiskos dzērienus vai izsmēķēt lielu daudzumu cigarešu, jo tas var ietekmēt pacienta sirds darbību monitorēšanas laikā, kā rezultātā izmeklējuma rezultāti var tikt neprecīzi interpretēti.